O společnosti Sovte

Firma SOVTE byla založena v roce 1990 (1.10.) a je to plně česká soukromá firma. 

Společnost Sovte je lídrem na trhu v oblastech dodávek tiskových technologií:

 •  - tiskáren FARGO/HID GLOBAL pro potisk a kódování identifikačních i bankovních karet, software Asure ID a CardPresso
 •  - kompletních systémů pro výdej identifikačních karet včetně čipových (Crescendo –multi-technologická, MIFARE, Mifare-DESFire, EM  Marine, Prox)
 • - potisku, kódování, laminace a laserového gravírování v jediném procesu zpracování, softwarových aplikací pro výdej (Secure Card Identity Systems)
 • - služeb v oblasti dodávek graficky a elektronicky personalizovaných čipových karet
 • - čteček čipových kontaktních a bezkontaktních karet HID pro bezpečný logický a fyzický přístup
 • - technologií PRIMERA/DTMPrint pro tisk a aplikaci barevných etiket v malých a středních objemech (Label printing Technology)
 • - technologií potisku a duplikace CD, DVD a Blue-ray medií PRIMERA/DTMPrint

což bylo dáno historickým vývojem jejího hlavního partnera firmy FARGO Electronics, Inc. V současnosti je firma autorizovaným partnerem firmy HID Global, výrobce čteček čipových kontaktních a bezkontaktních karet, čipových karet a systémů pro bezpečný logický a fyzický přístup. Přičemž pro značku FARGO je exklusivním distributorem a autorizovaným servisním střediskem pro Českou a Slovenskou republiku, autorizovaným distributorem a ADVANTAGE partnerem světového výrobce HID Global. Dále je firma výhradním distributorem a servisním střediskem zařízení PRIMERA pro potisk a duplikaci CD, DVD, Blue-ray medií pro Českou a Slovenskou republiku a inkoustových a laserových tiskáren etiket PRIMERA pro Českou republiku. Tato zařízení dnes dodávává německá společnost DTM Print.

Společnost Sovte je jedním z nejvýznamnějších dodavatelů technologie pro potisk, laminaci, laserové gravírování a kódování bezpečných karet pro ID/identifikační systémy, technologií pro autorizovaný přístup do počítačů, objektů i technologií pro okamžitý výdej bankovních EMV karet na pobočkách bank. 

FARGO/HID GLOBAL vyrábí kompletní spektrum zařízení nejen pro potisk a laminaci karet, ale do tiskáren vsadila postupně kodéry pro celou škálu čipových karet. Sovte se přitom svým aplikačním i inovativním vývojem zasadil a přípravu – integraci celých ID systémů pro kompletní personifikaci karty včetně aktivace čipových karet v jediném procesu zpracování. Takto pak získává stále více zákazníků zejména vyžadujících profesionální zpracování karet. Získala celou řadu významných uživatelů nejen v průmyslu, státních institucích, univerzitách, velkých soukromých korporacích, apod. , ale i menších společnostech a klubech.
 

 PRIMERA dnes nabízí velmi sofistikované automatické CD/DVD/BD duplikátory/tiskárny (publishery) a celou řadu  tiskáren na etikety včetně laserových tiskáren na role.

Hlavními aktivitami SOVTE jsou:

 •        - poskytování technologie FARGO/HID GLOBAL ID Card Printers/Encoders/Engravers
 •        - vytváření kompletních ID řešení pro zadavatele
 •        - poskytování technologie PRIMERA/DTM Print Label Printers & Disc Publishers
 •        - výroba: potisk, aktivace, a personifikace karet pro klienty

Firma SOVTE nabízí vytváření kompletních identifikačních systémů pro automatickou identifikaci pomocí karet s využitím: čárových kódů, magnetického proužku, smart kontaktních a bezkontaktních karet! SOVTE dnes nabízí kompletní ID Card systémy s tiskárnou/kodérem/laminátorem, nově i laserovým gravírovacím zaařízením! Velmi úspěšné a žádané jsou dnes tyto systémy spolu s multi-technologickými kartami dodávanými pod obchodním názvem Crescendo, které lze použít např. v podnikové síti s PKI infrastrukturou. V rámci těchto systémů lze provádět přímé čtení a zápis čipových karet.

 

Historie společnosti SOVTE:
1990 – založení společnosti
1993 – autorizovaný distributor FARGO
1999 - autorizovaný distributor PRIMERA, která se odloučila od FARGO, technologie tisku etiket, CD/DVD, labels, fotograafií
2007 – získala certifikát ISO 9001
2008 – autorizovaný distributor produktů HID Global
2010 – Genuine ADVANTAGE HID CHANNEL PARTNER, Authorized reseller HID on the Desktop
2011 (25.3.) - SECURE ISSUANCE PREMIER PARTNER
2012 (19.4.) - HID GLOBAL CORPORATION CONNECT PROGRAM AGREEMENT
2013 ( 9.7.) - HID Advantage Partner Program: Secure Issuance (EMEA), Partner Typ: Distributor Partner, Partner Tier: Platinum
2013 (7.11.) - HID Advantage Partner Program: Physical Access Control (PACS), Partner Type: Distributor Partner, Partner Tier: Gold
2013 (2.12.) - HID Advantage Partner Program: Identity Assurance (IA), Partner Type: Distributor Partner, Partner Tier: Gold
2017 (28.5) - Partner Tier Level of Gold pro HID GLOBAL: Global Channel Program 

2019   -  EMEA provider of PRIMERA products - Primera Technology Europe extends portfolio by the printers OKI and the both offers under             mark DTM Print GmbH, Sovte remains Partner for Primera/DTM Print products 

2020 (23. 3.) PLATINUM PARTNER DTM Print GmbH